Lietuvoje vis labiau populiarėjant elektriniams dantų šepetėliams, specialistai akcentuoja jų pranašumą prieš įprastus ir pataria į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis šią dantų priežiūros priemonę.
Turi daugiau pliusų
Burnos priežiūros specialistė, dėstytoja Simona Kiliokė sako, kad elektriniai dantų šepetėliai yra pranašesni už rankinius.
„Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad elektriniai šepetėliai efektyviai nuvalo apnašas ir mažina kraujuojančių dantenų riziką. Be to, tokie šepetėliai gali turėti automatizuotą laikmatį, kad dantis valytume tiksliai tiek laiko, kiek reikia, šepetėlio galvutės perspaudimo sensorių. Keičiant galvutes, galima individualiai pritaikyti kiekvienam tinkamiausią šepetėlio formą”, – vardijo odontologijos klinikos „Denticija“ specialistė.
Atsakingai renka vaikams
Prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūrusios parduotuvės „Cascada“ atstovai sako, kad susidomėjimas elektriniais dantų šepetėliais pastaruoju metu auga. Dažniausiai pirkėjai domisi jų funkcionalumu, judesių skaičiumi per minutę. Ypač atsakingai renka šepetėlius vaikams, kad šie būtų pakankamai minkšti, tinkamos formos ir žaismingi. O artėjant didžiosioms metų šventėms dažnai jie tampa ir kalėdinėmis dovanomis.
„Bene svarbiausia elektrinių dantų šepetėlių savybė – kur kas didesnis judesių skaičius, nei jų galima per tą pati laiką atlikti su rankiniu šepetėliu. Valant dantis rankiniu dantų šepetėliu, per minutę įmanoma atlikti kelis šimtus judesių, o pavyzdžiui valant elektriniu garsiniu – kelias dešimtis tūkstančių. Kuo daugiau judesių – tuo švaresni dantys.
Dar svarbu pasidomėti kiek valymo režimų turi šepetėlis, kiek laiko veikia įkrautas, kokia šepetėlio galvutė yra komplektacijoje. Taip pat pastebėjome, kad renkantis šepetėlį žmonėms svarbus ir jo dizainas. Dabar, artėjant šventėms, išaugo susidomėjimas išskirtinio dizaino, gražiuose kelioniniuose dėkluose parduodamais elektriniais garsiniais šepetėliais“, – pasakojo parduotuvės atstovė, „Osom Oral Care“ produkto vadybininkė Indrė Vaičekauskienė
Svarbu, kad šepetėlio vibracija būtų švelni, jis turi turėti pakankamai norimų valymo režimų pagal poreikį, o įkrautas turėtų veikti pakankamai ilgą laiką – apie mėnesį ir daugiau.
Pulsuojantys ir sukamieji judesiai
Burnos priežiūros specialistė S. Kiliokė sako, kad renkantis elektrinį dantų šepetėlį minimalus sukamųjų judesių skaičius turėtų siekti ne mažiau kaip 8800 kartų per minutę, o pulsuojantys judesiai – 40000 k/min.
„Pagal naujausią sisteminį tyrimą atliktą Amerikoje, elektriniai dantų šepetėliai turintys pulsuojančius ir sukamuosius judesius efektyviau nuvalo dantų apnašą ir sumažina dantenų kraujavimą palyginus su įprastais šepetėliais. Kuo sukamųjų ir pulsuojančių judesių amplitudė bus didesnė, tuo efektyvesnis bus dantų valymas.
Renkantis bet kurį dantų šepetėlį, geriausia, jei tai būtų parinkta su burnos priežiūros specialisto pagalba ir atsižvelgiant į individualią burnos būklę. Jei vis tik renkatės šepetėlį be specialisto konsultacijos, stenkitės įsigyti žinomų ir patvirtintų tyrimais firmų šepetėlius“, – akcentavo pašnekovė.