3.7 C
Kaunas
Antradienis, 23 balandžio, 2024
spot_img

Aktyvių COVID-19 protrūkių sumažėjo penktadaliu

Priešpaskutinę šių metų savaitę aktyvių koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių Lietuvoje fiksuota 20 proc. mažiau, lyginant su laikotarpiu prieš tai – rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys. Protrūkių žemėlapyje palankios tendencijos stebimos visuose sektoriuose.

NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos, laikinai vykdančios direktoriaus funkcijas, Giedrės Aleksienės teigimu, nepaisant, jog situacija stabili, šiuo šventiniu laikotarpiu nereikėtų atsipalaiduoti – ir toliau svarbios išlieka visų jau išmoktos prevencijos pamokos.

Ugdymo įstaigose situacija stabili

Situacija ugdymo įstaigose per savaitę, vertinant registruotus COVID-19 ligos protrūkius, šiek tiek pagerėjo – jų registruoti 396, kai prieš savaitę jų buvo fiksuoti 462. Liūto dalį protrūkių struktūroje, kaip ir laikotarpiais prieš tai, sudarė pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo įstaigos, t. y. apie 87 proc.

Vertinant aktyvių protrūkių skaitlingumą, tendencijos nesikeičia – absoliuti dauguma, t. y. 98 proc., protrūkių nėra skaitlingi, juose registruota mažiau nei dešimt susijusių pirminių atvejų. Gausių protrūkių, kuriuose pirminių susijusių atvejų skaičius viršija 20, šiuo metu registruoti trys (Marijampolės apskrityje).

Vertinant protrūkių pasiskirstymą regionuose, daugiausia jų registruota Kauno, Vilniaus ir Panevėžio apskrityse, kaip ir savaitę prieš tai.

Daugelyje sektorių – palankios tendencijos

Mažiau aktyvių COVID-19 ligos protrūkių praėjusią savaitę registruota gydymo įstaigose, taip pat socialines paslaugas teikiančiose įstaigose, atitinkamai – 48 (prieš savaitę – 56) ir 8 (prieš savaitę – 15) protrūkiai.

Gamybos sektoriaus įmonėse padėtis, kaip rodo NVSC duomenys, praėjusią savaitę nežymiai, bet taip pat gerėjo. Šiame sektoriuje registruotų aktyvių COVID-19 protrūkių skaičius siekė 38, t. y. dešimtadaliu mažiau nei 50-ąją metų savaitę.

Prekybos, maisto pramonės, siuvimo, statybų, logistikos ir transporto, taip pat paslaugų sektoriaus įmonėse 51-ąją metų savaitę specialistai taip pat fiksavo palankias tendencijas – registruotas nuo kelių iki keliolikos procentų siekęs aktyvių COVID-19 ligos protrūkių mažėjimas.

Bendrai praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvoje fiksuoti 575 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai, kai savaitę prieš tai – 701 aktyvus COVID-19 ligos protrūkis.

NVSC primena, kad protrūkis – tai staigus užkrečiamųjų ligų išplitimas, apėmęs riboto skaičiaus žmonių grupę ir (ar) ribotą teritoriją, t. y. du ir daugiau tarpusavyje susiję ligos atvejai laiko ir vietos požiūriu.

Susiję tekstai

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -spot_img

Paskutinės naujienos