17.2 C
Kaunas
Penktadienis, 21 birželio, 2024
spot_img

Nuotolinės širdies veiklos stebėsenos sistemos „Zive“ kūrėjai pritraukė pirmąją investiciją

Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su 4 verslo angelais investavo į nuotolinę širdies veiklos stebėsenos sistemą, kurią sukūrė Lietuvos startuolis „Zive“. Prietaisas padeda stebėti žmogaus širdies veiklą namuose ar gydymo įstaigoje.

250 tūkst. eurų investiciją „Zive“ naudos dirbtiniu intelektu paremtos programinės įrangos, išplėsiančios prietaiso funkcionalumą, sukūrimui.

Tai jau trečia „CoInvest Capital“ investicija į medicinos technologijų startuolį. 2019 metais fondas investavo į bendrovės „Oxipit” kuriamą dirbtinio intelekto sprendimą, pavaduojantį gydytoją radiologą, o pernai į startuolį „Ligence“, sukūrusį programinę įrangą su dirbtinio intelekto sprendimais širdies ligoms tirti.

„Dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi sprendimai pastūmėjo medicinos prietaisų sektorių transformacijai, kuri įgauna vis didesnį pagreitį. Investuoti į „Zive“ nusprendėme dėl stiprios, ilgametę patirtį turinčios komandos ir produkto, kuris gali padaryti didelį pokytį širdies ligų prevencijos srityje“, – sako Viktorija Vaitkevičienė, „CoInvest Capital“ direktorė.

Elektrokardiogramos prietaisą „Zive“ kūrė du metus, nuo 2018 iki 2020 metų. Ant žmogaus krūtinės segamas prietaisas yra lengvas, todėl gali būti naudojamas namų sąlygomis, žmogui būnant ramybės būsenoje, sportuojant ar atliekant bet kokią kitą kasdienę veiklą. Prietaisą prijungus prie išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio, programėlė realiu laiku atvaizduoja išsamius širdies veiklos duomenis.

„Daugelis žmonių namuose turi termometrą, bet retas kuris reguliariai seka savo širdies veiklą. Siekiame, kad „Zive“ būtų lengva ir patogu naudotis namuose, nes tik reguliariai stebint širdies darbą galima užkirsti kelią infarktui, insultui ar kitoms širdies ligoms. Pasak gydytojų, toks prietaisas praverstų mažiausiai 20 proc. gyventojų, kurie turi padidėjusių rizikų dėl širdies veiklos problemų“, – sako Žilvinas Jančoras, „Zive“ vadovas.

Susiję tekstai

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -spot_img

Paskutinės naujienos