17.2 C
Kaunas
Penktadienis, 21 birželio, 2024
spot_img

Auga gyventojų palankumas skiepams nuo COVID-19

Pamažu spartėjant vakcinavimo procesui Lietuvoje vis daugiau žmonių į skiepą nuo COVID-19 infekcijos ima žiūrėti palankiai.

Rinkos tyrimų bendrovės „NielsenIQ“ duomenimis, balandį beveik du trečdaliai (64 proc.) 16-64 metų amžiaus šalies gyventojų pasisakė už skiepijimąsi, o geidžiamiausiomis lieka visiškai naujos kartos vakcinos, sukurtos RNR pagrindu.

Rinkos tyrimų kompanija skaičiuoja, kad jei šiuo metu visi teigiamai apie vakcinas atsiliepiantys gyventojai jau būtų paskiepyti, Lietuva turėtų apie 60-70 proc. imunitetą įgijusios visuomenės ir galėtų tikėtis pandemijos suvaldymo.

„Palyginti su vasariu, kuomet buvo skiepijama tik labai nedaug tikslinių grupių, iš viso 58 proc. respondentų sakė, kad tikrai skiepysis arba tikėtina, kad skiepysis. Balandį paskiepytų apklausos dalyvių jau buvo 18 proc., dar 29 proc. buvo tikri, kad skiepysis ir 16 proc. teigė, jog greičiausiai skiepysis. Tai neabejotinai yra pozityvus signalas šaliai, nes ir žmones, ir verslą išvargino du griežti karantinai, o nemažai ribojimų galioja iki šiol. Jei visi teigiamai nusiteikę gyventojai šiuo metu jau būtų paskiepyti, galėtume galvoti apie viruso suvaldymą šalyje“, – sako „NielsenIQ Baltics“ vyriausioji vartotojų tyrimų projektų vadovė Baltijos šalims Asta Ivanauskienė.

Pasak jos, tyrimas rodo, kad Lietuvoje dar reikės gerokai pasistengti siekiant kolektyvinio imuniteto, kuris susidaro, kai pasiskiepija daugiau kaip 90 proc. gyventojų.

„NielsenIQ“ duomenimis, pozityviausiai vakcinavimą balandį vertino Estijos gyventojai – pasiskiepijusių ir ketinančių tą daryti tarp 16-64 metų amžiaus šalies gyventojų buvo 68 proc. (vasarį 52 proc.), o Latvijoje – 56 proc. (vasarį 50 proc.).

Apklausoje Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje balandžio 1-15 dienomis dalyvavo po 1600 respondentų, kurių amžius 16-64 metai. Duomenys lyginti su 2021 vasario mėnesį atlikta reprezentatyvia apklausa.

Susiję tekstai

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -spot_img

Paskutinės naujienos