16.2 C
Kaunas
Trečiadienis, 19 birželio, 2024
spot_img

Užsikrėtus virusu gali nusilpti ir rega – kaip elgtis tokiu atveju?

Gydytoja oftalmologė Guoda Laurinavičiūtė sako pastaraisiais mėnesiais sulaukianti vis daugiau Covid-19 virusu užsikrėtusių pacientų užklausų dėl nusilpusio regėjimo, perštinčių, išsausėjusių akių.

Gydytoja pastebi, kad šios problemos tikrai gali būti susijusios su liga, tačiau svarbu teisingai į jas reaguoti.

„Dažniausiai girdimi nusiskundimai – akių sunkumas, nuovargis, skausmas bei perštėjimas, smėlio akyse pojūtis. Taip pat neretai pacientai skundžiasi nusilpusia rega, raibuliavimu akyse, besiliejančiu vaizdu. Viena iš nuolatinių mano pacienčių pasidalino, kad sergant regėjimas buvo itin suprastėjęs“, – teigia G. Laurinavičiūtė.

Pasak gydytojos, visa tai – nusilpusio, su virusu aktyviai kovojančio organizmo požymiai. Akys atspindi bendrą kūno būklę, todėl visai tikėtina, kad sergant jose gali atsirasti diskomfortą keliančių pojūčių.

Skausmas, perštėjimas, smėlio pojūtis ar padidėjęs jautrumas vėjui, šviesai, ašarojimas – visa tai yra išsausėjusių akių požymiai. Išsausėjimą sukelti gali virusinis susirgimas bei organizmo nusilpimas kovojant su juo.

„Suprantant, kad tokia akių reakcija – tai bendro nusilpimo požymis, svarbu aktyviai rūpintis savo organizmo stiprinimu. Nuolat gerti daug skysčių, vartoti vitaminus, ypač – mums sustiprėti būtinus C ir D.

Į akis, norint atsikratyti nemalonių pojūčių, taip pat galima lašinti konservantų neturinčius drėkinamuosius akių lašus – juos įprasta vadinti ašaromis. Šiuos lašus galima rasti bet kurioje vaistinėje bei įsilašinti patiems, tiesiog namuose“, – teigia akių klinikos „Žiūra“ specialistė.

Pasak jos, susirūpinti rimčiau derėtų tais atvejais, jei akių sutrikimai nepraeina pasveikus, organizmui atsigavus po ligos.

„Tokiais atvejais tikrai vertėtų neatidėlioti ir apsilankyti pas specialistą – jei nemalonūs pojūčiai nepraeina ir regėjimas neatsistato praėjus ligai, tai gali būti ir rimtesni susirgimai. Jiems gydyti reikalingi receptiniai vaistai bei specialistų priežiūra“, – tikina G. Laurinavičiūtė.

Gydytojos teigimu, nors pacientų užklausų dėl to sulaukia nemažai, visgi kol kas nėra pagrįstų įrodymų, kad Covid-19 virusas galėtų sukelti kokių nors ilgalaikių pasekmių regėjimui.

Guoda Laurinavičiūtė yra oftalmologė, mikrochirurgė ir Vilniaus universiteto medicinos mokslų doktorantė.

Susiję tekstai

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -spot_img

Paskutinės naujienos