19.7 C
Kaunas
Sekmadienis, 23 birželio, 2024
spot_img

Su COVID-19 vakcinų gamintojais – griežtesnis dialogas

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys penktadienį nuotoliniu būdu aptarė vakcinacijos nuo koronaviruso (COVID-19) strategiją su Europos sveikatos ir maisto saugos komisare Stella Kyriakides, Vokietijos sveikatos apsaugos ministru Jehns Spahn, Kroatijos, Kipro, Bulgarijos, Graikijos, Nyderlandų ir Slovakijos kolegomis, Europos Komisijos (EK) ir Europos Parlamento atstovais.

Europos Liaudies Partijos organizuotame pasitarime daug dėmesio buvo skirta vakcinų tiekimui ir su juo susijusiems iššūkiams. Sveikatos ministrai ir kiti pasitarimo dalyviai vienbalsiai pasisakė už griežtesnį dialogą su gamintojais, užtikrinant sutartyse numatytų įsipareigojimų ir tiekimo grafikų laikymąsi.

„Vakcinacijos strategija yra ne tai, ką mes sakome apie lūkesčius ir tikslus, o tai, kur faktiškai keliauja mūsų vakcinos. Mes raginame taikyti didesnį spaudimą gamintojams ir palaikome ryžtingus EK veiksmus vakcinų tiekimo klausimais“, – per pasitarimą kalbėjo Lietuvos sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys, primindamas pagrindinį visų šalių tikslą – išgelbėti kiek įmanoma daugiau gyvybių.

EK šiuo metu rengia naują tvarką, kuri leis reguliuoti Europos Sąjungoje (ES) gaminamų vakcinų eksportą. Pagal rengiamą eksporto autorizacijos schemą, vakcinų tiekimui už ES ribų leidimą turės suteikti EK, atsižvelgdama į valstybių narių siūlymus ir vertinimus.

Susiję tekstai

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -spot_img

Paskutinės naujienos