-2.7 C
Kaunas
Ketvirtadienis, 12 gruodžio, 2024
spot_img

Sostinės ugdymo įstaigos skirs dėmesį ekranų priklausomybės prevencijai

Skaitmeninės etikos centras sostinės mokyklose šiandien pradeda prevencinį priklausomybės nuo ekranų projektą „Skaitmeninės higienos įgūdžiai – šiandienos „must have“. Planuojama, kad iš viso projekte dalyvaus 600 moksleivių, 150 mokytojų bei tėvų ir 50 savivaldybės vaiko dienos centrų darbuotojų.

Pandemija aiškiau nei bet kada atskleidė skaitmeninių technologijų svarbą ir naudą. Visgi, ir Lietuvos, ir pasaulio mokslininkų tyrimai patvirtina, jog perteklinis, nesąmoningas naudojimasis technologijomis sukelia rimtų psichikos ir fizinės sveikatos bėdų.

„Projektu bus siekiama vaikus ir jaunimą įgalinti ir motyvuoti pasirūpinti savo sveikata, kurią veikia augantis naudojimasis ekranais, vedantis ir prie priklausomybių rizikos, o tėvams, globėjams ir mokytojams  – suteikti  mokslinių tyrimų duomenimis pagrįstų žinių motyvuojant aktyviai dalyvauti sprendžiant skaitmeninius iššūkius ir padedant vaikams tai daryti,“ – sako Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Viktorija Turauskytė.

Vaikams ir paaugliams praleidžiant vis daugiau laiko prie ekranų, vis mažiau laiko lieka tam, kas padeda užtikrinti gerą savijautą – miegui, bendravimui, fiziniam aktyvumui, sveikai mitybai, pomėgiams, hobiams be ekranų. „Netinkamas pagal amžių ar trikdantis turinys taip pat daro įtaką vaikų psichinei ir fizinei sveikatai,  – sako Skaitmeninės etikos centro vadovė Rasa Jauniškienė. – Todėl mokome vaikus ir jaunimą sąmoningiau naudotis skaitmeninėmis technologijomis, padedame ugdyti sveikus skaitmeninės higienos įgūdžius išvengiant probleminio interneto naudojimo: tai auganti psichikos, o drauge – ir fizinės sveikatos problema visame pasaulyje“. Pasak jos, kritiškai svarbus yra suaugusiųjų vaidmuo vaikams formuojant tinkamus naudojimosi ekranais įpročius.

Skaitmeninės etikos centro mokymuose dalyvavę moksleiviai sako, kad kas antras iš jų jaučiasi „perdozuojantis“ interneto dažniau nei kartą per savaitę, kas penktas – taip jaučiasi kasdien. 60 proc. apklaustų tėvų patvirtina, kad dėl dažno ekranų naudojimo konfliktai šeimose kyla dažniau nei kartą per savaitę, o kas penktas teigia, jog konfliktuojama dažniau nei kartą per dieną.

Projektas finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. 

Susiję tekstai

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -spot_img

Paskutinės naujienos