Draudikai atkreipia dėmesį, kad žiemos pramogos gali atnešti ne tik malonius įspūdžius, bet ir sveikatos sutrikimus. Ir vaikai, ir suaugusieji dažniausiai kenčia nuo įvairių kūno vietų sumušimų, nušalimų, galūnių išnirimų ir net kaulų skilimų bei lūžių.
„Trečdalį visų nelaimingų atsitikimų žiemą sudaro įvykiai, kurie nutinka aktyviai leidžiant laiką gamtoje. Šią žiemą žmonės gana dažnai nepamatuoja savo jėgų ir į šaltojo metų laiko pramogas neria stačia galva. Statistika rodo, kad leidžiantis nuo kalniukų slidėmis, rogutėmis ar čiuožinėjant pačiūžomis itin dažni stiprūs sumušimai bei viršutinių ir apatinių galūnių išnirimai. Neišvengiama ir skaudesnių pasekmių – kaulų lūžių“, – kalba draudimo bendrovės „Gjensidige“ Sveikatos, kelionių ir asmens žalų skyriaus vadovė Ana Taraitienė.
Asmens žalų ekspertė atkreipia dėmesį, kad šiemet Lietuvos žmonės nevengia rinktis laisvalaikio gryname ore ir judrių užsiėmimų – įvairių žaidimų, pasivaikščiojimų ar aktyvių pramogų ant kalniuko.
„Šiems užsiėmimams žmonės turėtų parinkti saugią vietą – toli nuo važiuojamosios kelio dalies, be medžių nusileidimo kelyje, be staigių posūkių ar rizikingų reljefo linkių. Taip pat būtina naudoti aktyviam žiemos sportui reikalingas apsaugas. Svarbiausia, apsaugoti galvą, riešus, alkūnes ir kelius”, – pataria draudikė.
Jos teigimu, krentant instinktyviai bandoma smūgį sušvelninti rankomis, todėl jos nukenčia dažniausiai. Pasak A. Taraitienės, dažniausiai nelaimės įvyksta kalnelio apačioje susidūrus su kitais žmonėmis, todėl itin svarbu nusileidus žemyn nedelsti, o greit pasišalinti iš trasos ir nekliudyti kitiems. „Esant ant kalno nereikėtų pradėti čiuožti žemyn, kol trasos neįveikė kiti čiuožėjai. Leistis tik tada, kai apačioje – tuščia“, – kalba A. Taraitienė.