16.2 C
Kaunas
Trečiadienis, 19 birželio, 2024
spot_img

„NielsenIQ“ įvardijo, kas lems pandemijos baigtį

Baltijos šalių gyventojų skiepijimosi prioritetus tyrusi tarptautinė bendrovė „NielsenIQ“ atkreipia dėmesį, kad povandeniniai rifai slypi netikėtose vietose: visame regione entuziazmas dėl skiepijimosi yra santūrus, o Lietuvoje skeptiškumas ypač gajus tarp darbingiausio amžiaus gyventojų.

Bendrovės duomenimis, bendra situacija Lietuvoje yra santykinai geriausia, palyginti su kitomis Baltijos šalimis – pas mus skiepytis vasario viduryje buvo pasiruošusi didžiausia, arba 58 proc. gyventojų nuo 16 iki 64 metų dalis. Estijoje skiepų laukia 52 proc., Latvijoje – 50 proc. darbingo amžiaus žmonių.

„Su sąlyga, kad Lietuvoje skiepysis už tai apklausoje pasisakę gyventojai, mes beveik priartėjame prie 60-70 proc. vakcinuotos visuomenės tikslo, reikalingo suvaldyti viruso plitimą. Kolektyvinis imunitetas pasiekiamas, kai pasiskiepija apie 90 proc. gyventojų dalis.

Tad nors kitų Baltijos šalių kontekste atrodome geriausiai, bet ar su tokiu santūriu nusiteikimu ir vakcinų trūkumu turime realių šansų suvaldyti koronaviruso iššūkį, kol kas lieka neaišku“, – pirmadienį spaudos konferencijoje pranešė „NielsenIQ Baltics“ vyriausioji vartotojų tyrimų projektų vadovė Baltijos šalims Asta Ivanauskienė.

Susiję tekstai

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -spot_img

Paskutinės naujienos