16.2 C
Kaunas
Trečiadienis, 19 birželio, 2024
spot_img

Klinikose išbandytas lietuvių kuriamas dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatas

Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupės „Teltonika“ bendrovė „Teltonika Telemedic“ užbaigė dar vieną svarbų etapą kuriant dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatą.

Naujausią prototipo versiją jau išbandė Vilniaus ir Kauno klinikų gydytojai, o sėkmingai užbaigus tarpinius bandymus jau yra pateikta paraiška plaučių ventiliatoriaus telemedicinos sistemos patentui gauti.

Šį projektą „Teltonika“ pradėjo 2020-aisiais, kai pasaulį sukaustė Covid-19 pandemija ir ligoninėse ėmė masiškai trūkti plaučių ventiliavimo aparatų. Įmonės specialistai pirmąjį plaučių ventiliatoriaus prototipą sukūrė vos per mėnesį ir įgyvendino pirminį projekto tikslą – pagamino 100 tokių prietaisų, kurie buvo skirti šalims, kur tokios įrangos labiausiai reikėjo. Vis dėlto norėdama pradėti serijinę šių įrenginių gamybą, „Teltonika Telemedic“ turėjo pasirūpinti sertifikavimu, kad gaminys atitiktų visus medicinos priemonėms taikomus reikalavimus.

Titaniškos „Teltonikos“ inžinierių pastangos buvo įprasmintos birželio mėnesį aparato prototipą išbandžius Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės (LSMUL) Kauno klinikose ir Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santaros klinikose. Šiose medicinos įstaigose dirbantys gydytojai atliko panaudojamumo tyrimą.

Pagal naujiems gaminiams taikomą tarptautinę technologinės parengties lygio (TPL) skalę, „Teltonikos“ kuriamas dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato prototipas jau pasiekė šeštąjį lygį iš devynių. T. y. sukurtas įrenginys su visais reikiamais elektronikos ir pneumatikos komponentais, galintis veikti kol kas dviem režimais iš planuojamų trylikos ir valdomas aukštos raiškos jutikliniame ekrane. Sėkmingai užbaigtą etapą patvirtino ir šį projektą iš dalies finansuojančios Inovacijų agentūros (buvusios Lietuvos verslo plėtros asociacijos, LVPA) specialistų patikra, atlikta liepos mėnesį.

Skaičiuojama, kad į dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato projektą jau dabar investuota daugiau nei  1,5 mln. eurų, tačiau ši suma dar augs atliekant likusius darbus. Dalį investicijų padengs pagal LVPA koordinuojamą priemonę „COVID-19 MTEP“ gauta 0,99 mln. eurų parama. Be kitų naudų, pritrauktas finansavimas suteikė galimybę į šį projektą įtraukti ir užsienio šalių mokslininkus ir medikus, kurių konsultacijos padėjo suvaldyti sudėtingus procesus.

Susiję tekstai

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -spot_img

Paskutinės naujienos