16.2 C
Kaunas
Trečiadienis, 19 birželio, 2024
spot_img

Ką gyventojai pirko vaistinėse?

Nors viršutinių kvėpavimo takų susirgimai žiemos sezono metu yra įprasti, vaistų nuo peršalimo ir gripo gyventojai šiemet pirko mažiau, nes saugantis nuo COVID-19 pavyko išvengti ir kitų virusų.

Kaip rodo draudikų atlikta analizė, savo sveikatos draudimo krepšelį šių metų sausio, vasario ir kovo mėnesiais žmonės dažniausiai naudojo maisto papildams ir kraujospūdžio matuokliams.

Draudimo bendrovės BTA duomenimis, palyginti 2020 ir 2021 metų pirmuosius tris mėnesius, sveikatos draudimo krepšelio naudojimas pirkiniams vaistinėje sumažėjo perpus – 50 proc.

„Pagrindinės šio kritimo priežastys be abejo yra karantinas ir tai, kad per pastaruosius metus gerokai pasikeitė mūsų klientų poreikiai. Be to, karantino metu ne vienai įmonei teko atsisakyti darbuotojams siūlomo sveikatos draudimo, kadangi svarbiausias verslo tikslas pandemijos metu tapo išlikti.

Kitos įmonės kaip tik nusprendė savo darbuotojams skirti daugiau dėmesio ir pasirūpinti jų sveikata. Nemaža dalis darbuotojų mažiau laiko skyrė apsipirkimams vaistinėje, bet rinkosi tą laiką išnaudoti gydytojų konsultacijoms ar aktyviai naudojosi psichologų paslaugomis“, – sako bendrovės asmens draudimo produktų vadovas Ronaldas Grizickas.

Ronaldas Grizickas
Ronaldas Grizickas

Tarp TOP prekių – maisto papildai

Per pirmuosius tris šių metų mėnesius gyventojai vaistinėse daugiausiai pirko maisto papildų – jiems teko 69,6 proc. visų sveikatos draudimo išmokų dalies, taip pat kraujospūdžio matuoklių (10,8 proc.), gydomosios kosmetikos (5,7 proc.), ibuprofeno (3,5 proc.).

2020 m. sausio, vasario ir kovos mėnesiais gyventojų krepšelyje dominavo maisto papildai (44,9 proc.), gydomoji kosmetika (18,6 proc.), kraujospūdžio matuokliai (12,4 proc.), burnos higienos prekės (6,6 proc.).

Vaistai nuo peršalimo – žiemą nereikėjo, pavasarį prireiks

„Gintarinės vaistinės“ Robertos Janulytės teigimu, pirmųjų 2021 metų mėnesių pirkinių krepšelis vaistinėje tikrai gerokai skiriasi nuo to, kas buvo pernai.

„Anksčiau populiariausiais šaltuoju metų sezonų buvę vaistiniai preparatai peršalimo ir gripo simptomams lengvinti užleido vietą kitoms prekėms. Natūralu, kad saugodamiesi nuo COVID-19, apsisaugojome ir nuo ūminių viršutinių kvėpavimo takų ligų, todėl gyventojams reikėjo mažiau tablečių ir gėrimų nuo peršalimo bei karščiavimo, priemonių gerklės skausmui malšinti. Tačiau pagal naujausius mūsų duomenis, situacija krypsta į kitą pusę – panašu, kad laisvėjant karantinui ir dažnai besikeičiant oro sąlygoms, daugiau peršalimo ligų turėsime įpusėjus pavasariui“, – aiškina vaistininkė. 

Ji priduria, kad žmonės nuolat perka vaistus nuo skausmo ir uždegimo ar virškinimo sutrikimų – tai kiekvienos namų vaistinėlės pagrindas. Tačiau atėjus COVID-19 pandemijai, neregėto populiarumo sulaukė maisto papildai.

Susiję tekstai

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -spot_img

Paskutinės naujienos