16.2 C
Kaunas
Trečiadienis, 19 birželio, 2024
spot_img

Europos gyventojai daugiausiai kenčia nuo miego sutrikimų ir streso

Mūsų sveikatos būklė daro tiesioginę įtaką ne tik žmogaus savijautai, bet ir ilgaamžiškumui. Tačiau nors ir žinome šį svarbų faktą, savo sveikata dažnai rūpinamės ne taip kaip reikėtų.

Remiantis 2023 m. bendrovės „Huawei“ užsakymu atliktos Europos sveikatos apklausos duomenimis, net 60 proc. europiečių reguliariai nesitikrina savo sveikatos. Daugiau nei 84 proc. žmonių nurodė, kad jaučia bent vieną simptomą, signalizuojantį apie suprastėjusią sveikatą. Nors tokie skaičiai kelia susirūpinimą, net pusė apklaustųjų mano, kad nėra patenkinti savo fizine forma ir norėtų pagerinti savo gyvenimo būdą bei sveikatą.

Vienos pagrindinių sveikatos problemų, su kuriomis susiduria europiečiai – miego sutrikimai ir stresas. Su miego problemomis susiduria net 35 proc. gyventojų, o stresą patiria net 30 proc. Europos piliečių.

Analizuojant apklausoje pateiktus respondentų atsakymus, galima manyti, kad Europoje požiūris į asmens sveikatą yra gana paviršutiniškas. Europiečiai turi keletą gerų įpročių, tačiau, norėdami išlaikyti tinkamą sveikatos būklę, daugumą jų turėtų gerokai patobulinti.

Pavyzdžiui, anot apklaustųjų, svarbiausi gerą sveikatą nulemiantys aspektai – normas atitinkantis kraujospūdis ir gebėjimas suvaldyti stresą. Tačiau kiti gyvybiškai svarbūs rodikliai, tarp kurių riebalų kiekis ir kūno masės indeksas, fizinis aktyvumas, suvartojamo vandens kiekis – nėra taip dažnai tikrinami.

Europos gyventojų sveikatos apklausa buvo atlikta 2023 metų rudenį Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Italijoje, Ispanijoje, Lenkijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje ir Turkijoje. Jos metu buvo apklausta daugiau nei 8000 gyventojų nuo 16 iki 64 metų. Apklausą „Huawei“ užsakymų atliko rinkos tyrimų bendrovė „Ipsos“.

Susiję tekstai

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -spot_img

Paskutinės naujienos