Specialistų teigimu, daugelį negalavimų, kilusių dėl nejudraus gyvenimo būdo, galima išspręsti nevartojant medikamentų. Sveikatos gerinimui dažnai rekomenduojama pasitelkti fiziškai aktyvias veiklas. Galima rinktis bėgiojimą, įvairius ėjimo būdus, plaukimą ar važiavimą dviračiu. Pastarasis judėjimo būdas sparčiai populiarėja tarp gyventojų. Važiavimas dviračiu išbandomas visų šeimos narių kartu ir dažniausiai nenuvilia, mat įvertinamas šeimos narių kartu leidžiamas laikas, bendravimas, o taip pat ir nejučiomis patiriamas fizinis krūvis.
Kodėl gydytojai rekomenduoja važiavimą dviračiu?
- Kadaise dviračiu buvo naudojamasi norint nuvykti iš vienos vietos į kitą, dabar tai ne tik susisiekimo priemonė, o ir galimybė pagerinti bendrą organizmo būklę, išspręsti kai kurias sveikatos problemas, pagerinti emocinę būseną. Negana to, šiuolaikiniai dviračiai gali tapti išskirtine stiliaus detale, pabrėžiančia asmenybės individualumą. Stilingų dviračių įsigyti galima internetu ar užsukus į dviračių parduotuvė klaipeda, Vilniuje ar Kaune.
- Šiuo metu daug žmonių susiduria su antsvorio problema. Dėl ženkliai padidėjusio svorio jiems sudėtinga užsiimti daugeliu sportinių veiklų, atlikti fizinius pratimus. Tačiau važiavimas dviračiu, turintiems tokių problemų žmonėms, yra prieinama fizinio aktyvumo priemonė. Važinėjant dviračiu reguliariai, deginamos kalorijos, stiprinami raumenys, palaipsniui mažėja svoris.
- Važinėjimas dviračiu padeda treniruoti širdies ir kraujagyslių sistemą. Kai ši sistema neištreniruota, žmogus greit nuvargsta atlikdamas fizinę veiklą, jam trūksta oro lipant laiptais ar sparčiai vaikščiojant. Pradėjus važinėti dviračiu ir tai darant reguliariai, padidėja žmogaus ištvermė, ir fizinio krūvio tolerancija. Jo daugiau nekamuoja dusulys bei nuovargis fizinio krūvio metu.
- Už gerą fizinę būklę nemažiau svarbi emocinė būsena. Apnikus niūriai nuotaikai, užgriuvus neigiamoms emocijoms, rodos ,sutrinka ir fizinė sveikata. Tačiau nemalonius pojūčius galima pakeisti keičiant veiklos pobūdį, kasdien supančią aplinką į, pavyzdžiui, gamtos vaizdus ir garsus. Taigi, sėdus ant dviračio ir numynus ten kur galima pasijusti arčiau gamtos, važinėjant ir apžiūrinėjant įvairius peizažus,atliekant fizinę veikla, minant pedalus, tarsi atsikratoma neigiamų emocijų ir nuotaika ima skaidrėti.
Pradėkite važinėti dviračiu reguliariai ir stebėkite teigiamus pokyčius.
Užs. nr. 20250225-01