21.9 C
Kaunas
Sekmadienis, 14 liepos, 2024
spot_img

Dietologė apie rudens gėrybes: tokie mūsų organizmo poreikiai

Ruduo – sodo ir daržo gėrybių metas, kai nemaža dalis lietuvių susiduria su dovanojamų daržovių ir vaisių srautu iš artimųjų, draugų, turinčių sodybas ar sodus. Tačiau, pasak turgaus prekiautojų, kasmet vis daugiau pirkėjų jie sulaukia ir per patį derliaus piką.

Dietologė Diana Markauskaitė sako, kad gamtos teikiamas rudens derlius atitinka mūsų organizmo poreikius šiuo metu.

„Šiuo metu, mums itin svarbu gauti daug skaidulų, rudens sezono daržovės  turi jų ypač gausiai: moliūgai, bulvės, morkos, cukinijos, kopūstai, burokėliai“, – vardijo mitybos specialistė.

Pasak jos, svarbu daržoves ir vaisius valgyti termiškai neapdorotas, kad nežūtų vitaminai. Kad būtų lengviau virškinamos galima jas apšlakstyti švelnia rūgštele – praskiestu natūraliu actu ar citrinos sultimis. Tokiu būdu gausiai valgydami rudens sezono daržoves ir vaisius, ruošiame organizmą artėjančiam peršalimų sezonui.

Tiesa, reikėtų nepamiršti šaltojo sezono, kai vietinių šviežių daržovių ir vaisių nebebus arba jų bus kur kas mažiau. Jas konservuoti žiemai geriausia yra rauginant, nes tokios daržovės dar turi ir virškinimui naudingų bakterijų. O kai kurios ir daugiau vitaminų, nei šviežios, pavyzdžiui, rauginti kopūstai turi ypač daug vitamino C.

Prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūrusio Centrinio Kauno turgaus prekybininkai pastebi, kad yra nemaža dalis žmonių, kurių šios gėrybės nepasiekia. Ir tokių žmonių kasmet po truputį vis daugėja.

„Net ir tos folkloru jau apaugusios cukinijos vasaros pabaigoje – rudens pradžioje yra pakankamai populiarios. Perka ir obuolius, ypač ieško paprastesnių, senesnių veislių lietuviškų, primenančių vaikystę, jaunystę.

Neblogai eina bulvių, morkų, slyvų prekyba. Ir pastebim, kad toks sezoninių rudeninių prekių populiarumas kasmet vis truputėlį didesnis. Turbūt tą galima paaiškinti tuo, kad vis tik mažėja ryšių su kaimu, o nostalgija, įprotis valgyti tam tikrus produktus, tam tikru sezono metu išlieka“, – sakė turgaus prekybininkas Aurelijus.

Susiję tekstai

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -spot_img

Paskutinės naujienos