16.2 C
Kaunas
Trečiadienis, 19 birželio, 2024
spot_img

Covid-19 paveiktas verslas: pirkėjai džiaugiasi nuolaidomis, prekybininkai bando sukaupti lėšų ateičiai

Praeitą savaitę Lietuvoje šiek tiek sušvelninus karantino apribojimus, duris galėjo atverti nedidelės parduotuvės, turinčios atskirus įėjimus iš lauko. Smulkiojo ir vidutinio verslo Meka vadinamame Kauno prekybos miestelyje „Urmas“ tokių parduotuvių atsidarė beveik 300.

Prekybininkai pasakojo, kad klientai daugiausia pirko drabužius su nuolaidomis ir laisvalaikio aprangą.

Dideles nuolaidas pardavėjai taiko ne iš gero gyvenimo. Įsigytų žiemos kolekcijų nebuvo kada parduoti dėl karantino, o dabar jos jau nebeaktualios. Todėl nemaža dalis parduotuvių šiltus drabužius parduoda už pusę, o kartais – ir vos už trečdalį kainos, kad surinktų bent kiek apyvartinių lėšų. Šios reikalingos naujoms pavasario ir vasaros kolekcijoms įsigyti.

Prekybininkai taip pat atkreipė dėmesį į nepavydėtiną naujų įmonių situaciją – jos dėl nustatytų paramos teikimo taisyklių gauna kur kas mažiau pagalbos arba visai negauna.

Prekybininkė: reikia žiūrėti į priekį

Jūratė Gugienė prekybos miestelyje „Urmas“ prekiauja itališkais drabužiais moterims ir merginoms. Pasak jos, klientų nuo pat atsidarymo praeitą savaitę netrūko, nes ji su labai didelėmis nuolaidomis išparduoda žiemos kolekciją – daugiausia striukes, paltus.

„Kiekvienais metais reikia spręsti tą dilemą: bus žiema ar ne, užsisakyti žieminių drabužių ar ne. Šiam sezonui nusprendėme surizikuoti ir užsisakyti. Žiema buvo, o prekybos – ne, nes nedirbome dėl karantino. Dabar turime viską išparduoti su 50–70 proc. nuolaidomis, kad turėtume apyvartinių lėšų naujoms kolekcijoms įsigyti: pavasario, vasaros“, – pasakojo pašnekovė.

Didelės paramos iš valstybės J. Gugienė negavo, bet ji teigė į pašalpas labai ir nesidairanti, o esamas problemas stengiasi spręsti pati.

„Kadangi dirbu pagal individualią veiklą, kaip ir visi gavau 257 Eur per mėnesį. Žinoma, kad tai labai mažai ir būtų gerai gauti daugiau. Tačiau aš nepratusi prašyti, esu linkusi pati dirbti ir užsidirbti. Dabar toks laikas, kai visiems nelengva. Reikia kažkaip prisitaikyti ir judėti pirmyn“, – sakė prekybininkė.

Jūratė Gugienė
Jūratė Gugienė

Pirkėjai žino, ko nori

Duris taip pat jau atvėrusios vyriškų drabužių išparduotuvės „Pako Lorente“ vadovas Edgaras Sekmokas sako, kad nuolaidų čia yra visada dėl parduotuvės pobūdžio. Vis tik naujausios žiemos kolekcijos čia išparduoti neketinama.

„Manyčiau, kad viską išparduoti dabar, baigiantis žiemai, nėra realu. Mes bandysime ją laikyti iki kito šaltojo sezono“, – sakė E. Sekmokas.

Pasak jo, pirkėjų, lyginant su laiku iki uždarymo dėl karantino yra mažiau, bet jie ateina turėdami konkretų tikslą.

„Tokių vaikštančių, apžiūrinėjančių gerokai mažiau. Per šią savaitę daugiausiai atėjo klientų, kurie jau žinojo, ko nori. Mūsų parduotuvėje yra platus vyriškų drabužių asortimentas nuo kostiumų iki laisvalaikio drabužių.

Tai vieni jau ruošiasi šventėms – vestuvėms, krikštynoms ir panašiai. Kiti – ir tokių dauguma – ieško laisvalaikio drabužių, tinkamų nešioti namie. Karantinas, žmonės daugiausia laiko praleidžia namie, todėl nenuostabu, kad šitokia apranga populiariausia“, – pasakojo pašnekovas.

Sportavo namie

Kad paklausiausia prekė drabužių parduotuvėse dabar – apranga, skirta nešioti namuose, patvirtino ir parduotuvės „Spor4U“ pardavimų vadovė Vita Rašinskė.

„Nemaža dalis klientų labai laukė, kada atsidarysime. Ir paklausiausia prekė per šias dienas buvo laisvalaikio apranga, nes mūsų parduotuvė ir orientuota daugiausia į tokio tipo asortimentą. Žinoma, paklausūs ir sportavimui skirti drabužiai, nes didelė dalis žmonių sportavo namie. O karantino metu atnaujinti aprangą buvo gana sudėtinga. Jau turime ryškesnių spalvų pavasario kolekciją, tai klientai sako, kad tikra atgaiva po šios slogios žiemos“, – pasakojo V. Rašinskė.

Žiemos kolekcijos rūbus čia taip pat stengiamasi išparduoti su 30–50 proc. nuolaidomis, kad būtų apyvartinių lėšų tolesnei veiklai.

Vita Rašinskė
Vita Rašinskė

Naujos įmonės lieka be paramos

„Pako Lorente“ atstovas E. Sekmokas taip pat atkreipė dėmesį į situaciją dėl paramos į kurią patenka neseniai veiklą pradėjusios įmonės.

„Mes atsidarėme 2020 metais, o parama skaičiuojama pagal 2019 m. sumokėtą GPM, todėl nieko negavome. „Urme“ veikianti parduotuvė atsidarė jau paskelbus karantiną. Nors tuo metu dirbti dar buvo galima, pasirodo, už prastovas mokama tik darbuotojams, kurie buvo priimti iki karantino. Dėl šios situacijos beldžiausi į įvairių valdžios atstovų duris, bet likau nieko nepešęs.

Kreipiausi dėl paskolos į „Invega“ – pasirodo ir ten neatitinkame reikalavimų… Įdomiausia, kad beveik tuo pačiu metu Latvijoje veiklą pradėjusi mūsų įmonė, ten vertinama visai kitaip. Kaip ir daugelis kitų verslo subjektų, ji ten gavo labai solidžią paramą, nepaisant to, kad atsidarė visai neseniai“, – situacijas Lietuvoje ir Latvijoje lygino E. Sekmokas.

Edgaras Sekmokas
Edgaras Sekmokas

Susiję tekstai

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -spot_img

Paskutinės naujienos