19.7 C
Kaunas
Sekmadienis, 23 birželio, 2024
spot_img

Ateities medicina: chirurgai operavo mišrioje realybėje

Medicina sparčiai juda į priekį. Tuo buvo galima įsitikinti specialioje transliacijoje, kurios metu buvo transliuojama 13 mišrios realybės ortopedijos operacijų – Prancūzijos klinikoje ligoniams 15 chirurgų atliktos procedūros.

Bendravimui buvo pasitelkta „Microsoft HoloLens 2“ technologija, leidžiantią kitiems medicinos ekspertams realiu laiku matyti operaciją ją atliekančio chirurgo akimis ir papildytoje realybėje sukurti anatominius žmogaus organų vaizdus.

Operacijas atliko Prancūzijos medicinos profesorius Thomas Gregory su komanda, o kartu realiu laiku stebėjo ir savo žiniomis dalijosi gydytojai iš 13 valstybių: Belgijos, Brazilijos, Bolivijos, Didžiosios Britanijos, Indijos, Jungtinių Arabų Emyratų, JAV, Meksikos, Maroko, Pietų Afrikos, Ukrainos ir Vokietijos.

Mišrios realybės operacijoms – kai operacija atliekama realybėje iš tikrųjų, tačiau ją galima stebėti ir komentuoti nuotoliniu būdu – naudojama „Dynamics 365 Remote Assist“ sistema ir „Microsoft HoloLens“ sprendimas. Pastarasis yra belaidė, holografinė mišrios realybės laisvų rankų įranga, leidžianti realiu laiku stebėti tai, ką mato procedūrą atliekantis medikas.

Be to, įrenginys leidžia sukurti holograminius pacientų kūno vaizdus, kuriuos papildytoje realybėje gali matyti kiti ekspertai ir pasidalinti žiniomis, kaip vieną ar kitą veiksmą atlikti geriau. Operacijas atliekantys medikai net gi gali naudotis interaktyviais vadovėliais ar vaizdo įrašais, padedančiais sužinoti, ką esamoje situacijoje galima daryti kitaip.

Susiję tekstai

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -spot_img

Paskutinės naujienos