16.2 C
Kaunas
Trečiadienis, 19 birželio, 2024
spot_img

Ar muzika gali padėti įžiebti aistrą poroje? (psichologės komentaras)

Psichologė bei psichoterapeutė Genovaitė Petronienė teigia, kad muzika vaidina svarbų vaidmenį ir porų santykiuose. Ypatingai muzika gali turėti nemažą įtaką poroms karantino laikotarpiu – nuo jausmų kurstymo iki tobulo pasimatymo ant sofos.

Muzikos poveikis santykiuose

„Muzika – labai svarbus akcentas santykiuose ir tai reikėtų išnaudoti. Poros tarpusavio ryšį labai sustiprina romantiški ritualai: bučinys grįžus namo, penktadienio vakaras skiriamas filmų peržiūrai ir t.t. Klasika tapusi ir vakarienė žvakių šviesoje. Kita vertus, svarbu tai, kad kiekvieną tokių ritualų pastiprina fone skambinti muzika.

Būtent muzika ir jos kuriama nuotaika veikia daug stipriau negu, pavyzdžiui, pati vakarienė. Tokiu būdu muzika sujaudina, paveikia, o pokalbiai tampa gilesni, jausmingesni. Net ir tos poros, kurios nemėgsta klausytis muzikos kartu pastebės, kad pasimatymo metu ji sukuria ypatingą nuotaiką, kuri perduodama vienas kitam“, – sako G. Petronienė.

Psichologė ir psichoterapeutė teigia, kad karantino metu muzika gali tapti terapijos priemone. Dažnai žmonės susikaupusias emocijas bando išlieti sportuodami, tačiau tam tikros dainos taip pat gali pagelbėti.

„Muzika galima taikyti ir kaip terapinę priemonę. Kai kurie žmonės praktikuoja ir lanko muzikos terapiją, kuri tampa vis populiaresnė. Bet panašų metodą galima pritaikyti ir namuose. Tarkime, jei partneris guodžiasi, kad patyrė stresą, jaučia nerimą darbe – užleiskite trankią muziką ir pagal ją šokite, dainuokite, šokinėkite. Taip išlaisvinsite susikaupusias neigiamas emocijas ir pasijusite kur kas geriau. Tokiais atvejais pirmiausiai rekomenduočiau klausytis muzikos, kuri atspindi dabartinę nuotaiką, o sekanti daina turėtų būti priešinga. Pavyzdžiui, jei partneris liūdnas, pirma verčiau riktis ramią dainą, liūdnesnę, o kitą – linksmą bei džiaugsmingą“, – pataria psichologė.

Genovaitė Petronienė, psichologė

Dalinkitės dainomis subtiliai

Nenuostabu, kad dažnai muzikos skonis poroje išsiskiria. Anot psichoterapeutės, poroje gali kilti ir nesutarimų, kuomet vienas iš partnerių reikalauja priimti savo mėgstamą muzikos stilių.

„Dažniausiai žmonės, bandydami kitą priversti pamėgti tai, kas jam ar jai patinka, elgiasi labai nesubtiliai. Pavyzdžiui, mašinoje paleidžia patinkančią dainą ir tikisi arba net reikalauja, kad kitas asmuo ją priimtų. Tai gali įžiebti poroje konfliktus. Jei norisi, kad partneris atsivertu naujam muzikos skoniui, reikėtų padaryti keletą paprastų žingsnių. Visų pirma, negalima iš kito žmogaus reikalauti kažką pamėgti.

Pabandykite parodyti, kuo jus muzikos stilius ar tam tikra daina žavi. Papasakokite, kokie tai muzikantai, kodėl jums patinka tos dainos motyvas, kokias emocijas sukelia. Žmonės juk užkrečia vieni kitus išbandyti naujų dalykų, ypač kai juos sieja romantiški santykiai. Net nepastebi, kaip priimi tai, ką mylimasis mėgsta žiūrėti, klausytis ar veikti“, – teigia psichoterapeutė.

Šarūnas Urbonas, „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje, teigia, kad šiuolaikinėse belaidėse ausinėse įmontuota garso sistema leis pasijusti taip, tarsi būtume gyvo garso koncerte.

„Vienas pagrindinių dalykų renkantis ausines – skleidžiamo garso kokybė. Ypatingai, kai esame ne namuose. Pavyzdžiui, jei partneriai gyvena atskirai, žingsniuojant miško keliukais drauge galima klausytis koncerto ar tinklalaidės ir vėliau su antrąja puse pasidalinti savo įspūdžiais. O didžiausiu priešu klausantis muzikos ar kalbantis telefonu ne uždaroje aplinkoje dažnai tampa vėjas. Vėjo švilpimo garsai tokie įkyrūs, kad būnant lauke dažnai sunku išgirsti dainos žodžius ar tai, ką mums sako pašnekovas. Laimei, šiuolaikinės belaidės ausinės padeda to išvengti. Pavyzdžiui, „Huawei FreeBuds Pro“ pasižymi subtilia, vėjo nepraleidžiančia ausinių konstrukcija ir vientisu mechaniniu dizainu, kuris pašalina bet kokį švilpimo garsą, kurį sukelia oro trintis“, – sako Š. Urbonas.

Susiję tekstai

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

- Reklama -spot_img

Paskutinės naujienos